Scroll Top

10 BALLU PRET 10 BAĻĻU

1

Vai skolēns saņem vērtējumu 10 ballu vai 10 baļļu sistēmā?

Vārdam „balle” ir vairākas nozīmes. Par balli dēvē sarīkojumu, kura lielāko daļu aizņem dejas – piemēram, Ziemassvētku balle, masku balle. Balle ir arī mērvienība gan dabas procesu intensitātes noteikšanai, gan arī kādu citu vērtējumu izteikšanai skaitļos, piemēram, ballēs izsaka zināšanu vērtējumu vai lauksaimniecībā izmantojamās zemes kvalitātes vērtējumu. Lietojot šo vārdu, jāuzmanās ar daudzskaitļa ģenitīva formu: „balle” ir 5. deklinācijas lietvārds, kuram daudzskaitļa ģenitīvā ir līdzskaņa „j” noteiktā mija: egle – egļu, šalle – šaļļu. Tātad atbilstoši arī balle – baļļu. Tā kā latviešu valodā arī no vārda „baļļa” daudzskaitļa ģenitīva forma ir „baļļu”, labskaņas un nepārprotamības dēļ, runājot par ballēm kā mērvienību, līdzskaņa mijas daudzskaitļa ģenitīvā nav: balle – ballu. Lai gan vārdā „balle” sarīkojuma nozīmē saskaņā ar pareizrakstības normām mija ir, proti, vārds „balle” kļūst par „baļļu”, visticamāk, labskaņas dēļ daudzskaitļa ģenitīva formas vietā lietojam vienskaitli: balles dejas, balles tērpi utt.

Tātad skolēns saņem vērtējumu 10 ballu vērtēšanas sistēmā, kādu salu skar četras balles stipra zemestrīce.
Skrivanek Baltic valodas padoms "10 ballu" pret "10 baļļu"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.