Scroll Top

Profesionāli rakstiskie tulkojumi
armēņu valodā

1

Profesionāli rakstiskie tulkojumi armēņu valodā

1

TULKOJUMI ARMĒŅU VALODĀ / TULKOT ARMĒŅU VALODĀ

CIK MAKSĀ TULKOŠANA ARMĒŅU VALODĀ?

Katram pasūtījumam cena tiek noteikta individuāli. Pakalpojuma cenu veido vairākas komponentes – tulkojuma izpildes termiņi, teksta specifika, koriģēšana, formatēšana, kā arī klienta pasūtītie papildu pakalpojumi, piemēram, notariāls apliecinājums.

VAI IR PIEEJAMS TULKOJUMU CENRĀDIS?

Jā, tulkojumu cenrādis no/uz armēņu valodu ir neatņemama sadarbības līguma daļa, un klients vienmēr tiek informēts par tulkojuma cenu pirms katra tulkošanas projekta uzsākšanas. Tulkojuma cenas tiek noteiktas ļoti individuāli, balstoties uz tulkojuma specifiku (rakstiskais vai mutiskais tulkojums), vārdu skaitu oriģināltekstā, teksta atkārtošanos tulkojumā un citiem parametriem. Lai saņemtu tieši jums sagatavotu piedāvājumu, vienkārši nosūtiet mums materiālu, kuru vēlaties tulkot.

RISINĀJUMI, KURUS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM UZ UN NO ARMĒŅU VALODAS:

Kvalitātes un konfidencialitātes garantija, ko apstiprina ISO sertifikāti

Mūsu projektu vadītāji runā latviešu, krievu, angļu, vācu un poļu valodā

99% klientu saņem cenas piedāvājumu mazāk nekā 15 minūtēs

Vairāk nekā 3000 valodas speciālistu un dzimtās valodas runātāju

Vairāk nekā 98% klientu mūs labprāt ieteiktu saviem draugiem un partneriem

Mūsu birojā katru gadu tiek iztulkoti vairāk nekā 16 miljoni vārdu

Nepieciešams tulkojums vai valodu kursi armēņu valodā? Sazinieties ar mums!

TULKOJUMI ARMĒŅU VALODĀ / TULKOT ARMĒŅU VALODĀ

CIK MAKSĀ TULKOŠANA ARMĒŅU VALODĀ?

Katram pasūtījumam cena tiek noteikta individuāli. Pakalpojuma cenu veido vairākas komponentes – tulkojuma izpildes termiņi, teksta specifika, koriģēšana, formatēšana, kā arī klienta pasūtītie papildu pakalpojumi, piemēram, notariāls apliecinājums.

VAI IR PIEEJAMS TULKOJUMU CENRĀDIS?

Jā, tulkojumu cenrādis no/uz armēņu valodu ir neatņemama sadarbības līguma daļa, un klients vienmēr tiek informēts par tulkojuma cenu pirms katra tulkošanas projekta uzsākšanas. Tulkojuma cenas tiek noteiktas ļoti individuāli, balstoties uz tulkojuma specifiku (rakstiskais vai mutiskais tulkojums), vārdu skaitu oriģināltekstā, teksta atkārtošanos tulkojumā un citiem parametriem. Lai saņemtu tieši jums sagatavotu piedāvājumu, vienkārši nosūtiet mums materiālu, kuru vēlaties tulkot.

RISINĀJUMI, KURUS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM UZ UN NO ARMĒŅU VALODAS:

Nepieciešams tulkojums vai valodu kursi armēņu valodā? Sazinieties ar mums!

ARMĒŅU VALODA FAKTOS

Armēņu valoda ir viena no indoeiropiešu saimes valodām, kurā mūsdienās runā aptuveni 8 miljoni cilvēku visā pasaulē. Armēņu valoda ir oficiālā valsts valoda Armēnijā un Kalnu Karabahā, taču ievērojama daļa armēņu diasporas ─ Sīrijā, Libānā, Irānā, Irākā, Turcijā, Jordānā, Izraēla, Kiprā un citviet ─ par savu dzimto valodu sauc tieši armēņu valodu. Līdz 20. gs. 90. gadiem Armēnijā skolās mācības notika armēņu un krievu valodā, bet pēc Padomju Savienības sabrukuma armēņu valoda kļuva par mācību pamatvalodu un visas skolas, kurās mācības notika krievu valodā, tika slēgtas. 2010. gadā gan tika atjaunota izglītības apguve arī krievu valodā. Vēsturiski saglabājušies ļoti maz faktu par armēņu valodas pirmsākumiem, ir atrodami fakti par to no 6. gs. pirms mūsu ēras. Pirmo reizi armēņu valoda rakstiskā formā parādās 5. gs., kad tika izveidots armēņu alfabēts. Tradicionāli izšķir trīs armēņu valodas attīstības posmus: senarmēņu rakstu valodas attīstības posmu no 5. līdz 11. gs., kam seko vidusarmēņu valodas attīstības posms no 12. līdz 16. gs. un mūsdienu armēņu valodas posms kopš 17. gs. Ir divas vispārpieņemtas armēņu valodas formas: austrumu armēņu valoda, kas ir veidojusies uz Ararata līdzenuma dialekta pamata, un kurā runā Armēnijā, Kalnu Karabahā, Gruzijā un Irānā; un rietumu armēņu valoda, kas ir veidojusies uz Konstantinopoles un Krimas pussalas dialekta pamata, un kurā runā armēņu diaspora. Tā ir arī izglītības un plašsaziņas līdzekļu valoda. Armēņu valodā uzsvars parasti ir uz vārda pēdējās zilbes. Interesanti ir tas, ka valodai nav dzimtes kategorijas, sieviešu dzimte tiek veidota, pievienojot vārdam galotni. Vēl sarežģītāku valodas apguvi padara fakts, ka armēņu valodā teikuma beigās ir nevis punkts, bet kols, komatu vietās tiek izmantots punkts. Daudzām skaņām armēņu valodā nav analogu nevienā citā pasaules valodā. Gramatiskās iezīmes starp rietumarmēņu un austrumarmēņu valodām ir nedaudz atšķirīgas, kā arī abu armēņu literāro valodu fonoloģisko sistēmu atšķirību dēļ vienam un tam pašam vārdam var būt dažāda izruna. Armēņu valodā ir aptuveni 60 dialektu. Mūsdienās izplatītākās dialektu grupas ir Ararata dialekts austrumu zarā un Mazāzijas dialekts rietumu zarā. Izņemot islāmticīgos hamšeniešus Turcijā un daļu Ziemeļkaukāza armēņu, pārējie dialektu runātāji saskarē ar citu dialektu pārstāvjiem un oficiālajā lietvedībā, darbā, izglītībā lieto arī kādu no abām literārās valodas formām.

ARMĒŅU ALFABĒTS

Armēņu alfabēta izveide joprojām ir unikāls notikums pasaules lingvistikas vēsturē. Armēņu alfabētā ir 39 burti, ar kuriem apzīmē 36 skaņas. Tas ir viens no bagātākajiem alfabētiem pasaulē. Alfabēts sastāv no 7 patskaņiem un 29 līdzskaņiem, kā arī trīs papildu burtiem, kas parasti apzīmē skaņu savienojumus. Armēņu alfabēta burti apzīmē arī skaitļus. Armēņu alfabētu 405. gadā radīja armēņu mūks, teologs un lingvists Mesrops Maštocs. IV gadsimta beigās Armēnijas valdnieks Vramšapuhs lūdza izcilo zinātnieku izveidot jaunu alfabētu armēņu valodai. Pirms tam rakstīšanai armēņu valodā tika izmantots ķīļraksts, kas, pēc armēņu garīdznieku domām, nebija piemērots reliģisku darbu rakstīšanai. Maštocs devās uz Aleksandriju, kur studēja rakstīšanas pamatus un nonāca pie secinājuma, ka grieķu alfabēts ir vispiemērotākais armēņu alfabēta izveidošanai. Viņš izmantoja grieķu alfabētu kā paraugu jaunajam alfabētam un parādīja to valdniekam, kad atgriezās Armēnijā 405. gadā. Senarmēņu alfabētu lieto arī mūsdienu austrumarmēņu un rietumarmēņu valodā. Lai gan skaņu sastāvs abos literārās valodas variantos nedaudz atšķiras, to apzīmēšanai izmanto vienādu skaitu grafēmu ar nedaudzām variācijām. Jaunais alfabēts saņēma atzinību, un jau 405. gadā tika publicēts jauns Bībeles tulkojums armēņu valodā. Drīz pēc tam parādījās arī citi literārie darbi. 2005. gadā visa armēņu tauta svinēja armēņu alfabēta, kas ir viens no senākajiem alfabētiem pasaulē, 1600. gadadienu. Zīmīgi, ka šajā ilgajā periodā tas nav piedzīvojis būtiskas izmaiņas. Par godu šim nozīmīgajam notikumam Aragata kalna austrumu nogāzē tika uzstādīti visi 39 armēņu alfabēta akmens burti. Tāda pieminekļa burtiem nav nekur citur pasaulē.

KUR UN CIK DAUDZ RUNĀ ARMĒŅU VALODĀ?

Armēņu valodā runā aptuveni 8 milj., no kuriem aptuveni 3 milj., dzīvo Armēnijā, bet pārējie ārpus tās robežām – Krievijā, Gruzijā, Ukrainā, Tuvajos Austrumos, Dienvidaustrumu Eiropā ─ Bulgārijā, Rumānijā, Grieķijā, Francijā armēņi ir viena no lielākajām diasporām. 19. gadsimtā sākās armēņu izceļošana uz Ziemeļameriku, mūsdienās aptuveni 2 milj. cilvēku ASV un Kanādā par savu dzimto valodu uzskata armēņu valodu. 20. gs. 90. gados pēc Karabahas konflikta un tam sekojošās ekonomiskās krīzes pieauga arī armēņu ieceļotāju skaits Baltijas valstīs, Latvijā mīt aptuveni 4 tūkstoši armēņu. Rīgā atrodas un darbojas armēņu Apustuliskās draudzes dievnams ─ Svētā Gregora Apgaismotāja Armēņu Apustuliskā baznīca.

CIK SAREŽĢĪTA IR ARMĒŅU VALODA?

Ņemot vērā faktu, ka armēņu valoda ir viena no senākajām valodām pasaulē, tai ir savs neatkārtojams alfabēts, armēņu valodas apguve ir ļoti sarežģīta. Armēņu alfabētam ir 17 gadsimtus sena vēsture. Tas ir unikāls un tam nav analoga nevienā citā valodā, tādēļ būtu nepieciešami vismaz 5 gadi intensīvu studiju, lai varētu saukt sevi par armēņu valodas pratēju. Tas, protams, ir ļoti individuāli. Daudzi valodu speciālisti norāda, ka visefektīvākā armēņu valodas apguve ir iespējama tikai atrodoties ikdienā valstī, kur tajā runā gandrīz visi tās iedzīvotāji. Tā ir iespēja ikdienā izmantot valodu, iepazīt to caur vēsturi, tradīcijām, kultūru. Mūsdienās tieši armēņu valodas unikalitāte, armēņu tautas noslēpumainība, vēsture, tradīcijas ir iemesls tam, kādēļ cilvēki izvēlas armēņu valodas studijas.

ARMĒŅU VALODAS TULKS UN TULKOTĀJS

Tulkošanas birojs Skrivanek nodrošina dažādu dokumentu un tekstu tulkojumus armēņu valodā gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Tulkošanu veic armēņu valodas tulkotāji ar ilggadēju pieredzi tulkošanā un profesionālām zināšanām jomā, kurā ir tulkojamais oriģinālteksts. Visi tulkojumi tiek veikti saskaņā ar tulkošanas procesu vadības standartu ISO 17100:2015. Par teksta stilistisko uzlabošanu un redaktūru parūpēsies mūsu armēņu valodas korektori. Atbilstoši klientu vēlmēm nodrošinām gan regulārus lietišķo tekstu tulkojumus, gan arī notariāli apliecinātus tulkojumus armēņu valodā, kurus paraksta diplomēts profesionāls armēņu valodas tulks un zvērināts notārs. Veicam tehniskās dokumentācijas, mājaslapu tulkojumus, līgumu un e-komercijas satura tulkojumus no vai uz armēņu valodu. Jebkurai klienta vēlmei mēs noteikti atradīsim nepieciešamo risinājumu un valodas speciālistu.

Fiziskām personām nodrošinām personu apliecinošu dokumentu tulkojumus, laulību apliecību, izglītības dokumentu u. c. civiltiesisko dokumentu rakstiskos tulkojumus. Tāpat fiziskām personām piedāvājam arī mutiskos tulkojumus no/uz armēņu valodu, piemēram, kāzās. Skrivanek armēņu valodas tulki vienmēr būs pagodināti palīdzēt ar mutisko tulkošanu tiesas sēdē vai arī svarīgās darījumu pārrunās.

ARMĒŅU VALODA BIZNESĀ

Kā biznesa valodu armēņu valodu praktiski izmanto tikai Armēnijā. Aptuveni 98 % Armēnijas iedzīvotāju tā ir dzimtā un ikdienas saziņas valoda gan mājās, gan darba vietā. Biznesa komunikācijai ar sadarbības partneriem no citām valstīm tiek izmantota krievu un angļu valoda.

Dokumentu tulkojumi armēņu valodā
Rakstiskie un mutiskie tulkojumi armēņu valodā

RISINĀJUMI, KURUS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM UZ UN NO ARMĒŅU VALODAS:

ARMĒŅU VALODAS KOMBINĀCIJAS:

armēņu–latviešu; latviešu–armēņu; armēņu–lietuviešu; lietuviešu–armēņu; igauņu–armēņu; armēņu–igauņu; angļu–armēņu; armēņu–angļu; krievu–armēņu; armēņu–krievu; poļu–armēņu; armēņu –poļu; ukraiņu–armēņu; armēņu–ukraiņu; čehu–armēņu; armēņu–čehu; vācu–armēņu; armēņu–vācu; spāņu–armēņu; armēņu–spāņu; franču–armēņu; armēņu–franču; itāļu–armēņu; armēņu–itāļu; dāņu–armēņu; armēņu–dāņu; zviedru–armēņu; armēņu–zviedru; norvēģu–armēņu; armēņu–norvēģu; somu–armēņu; armēņu–somu u. c.