7214
 
Automašīnas vai veļu piedāvā mazgāt gan mazgātavās, gan mazgātuvēs. Kuras ir īstās? Ar izskaņu „-uve” atvasina lietvārdus no darbības vārdiem ar vienu zilbi, piemēram, „malt” – „maltuve”; „braukt” – „brauktuve”. Ar izskaņu „-ava” atvasina lietvārdus no darbības vārdiem ar divām vai vairākām zilbēm, piemēram: „glabāt” – „glabātava”; „mazgāt” – „mazgātava”. Pareizi ir automazgātava, veļasmazgātava.
 
Visi latviešu valodas padomi
10497
 
Priekšvēlēšanu diskusiju laikā esam dzirdējuši burtiski kaudzēm versiju, kā partiju kandidāti grasās strādāt turpmākos gadus. Dažādo scenāriju raksturojumā kā allaž ticis lietots ne mazums tēlainās izteiksmes līdzekļu. Šoreiz izglītības debašu lauks: pašvaldībām izlauztās rokas un Latvijā importētie studenti.
 
Mazākās apdzīvotās vietās Latvijā, kā zināms, niecīgā iedzīvotāju skaita dēļ nereti dzirdēts par skolu slēgšanu. Šai rīcībai ir dramatiskas sekas, jo skaidrs, ka uz jauniem iedzīvotājiem šai vietai vairs nav cerību, un, visticamāk, no turienes prom aizies ne tikai ģimenes skolu meklējumos, bet arī bez darba palikušie skolas darbinieki. […]
 
Visas valodas pērles
11725
 
2018. gada 7. decembrī noslēdzās ikgadējais konkurss Latvijas studentiem Labākais jaunais tulkotājs 2018, par kura laureāti kļuva Ventspils Augstskolas studiju programmas Tulkošana 2. kursa studente Ieva Ķilla. Konkursā otro vietu izcīnīja Daiga Ote no Baltijas Starptautiskās akadēmijas, bet trešo vietu ieguva Auda Fjodorova no Rīgas Tehniskās universitātes.
 
Vairāk par konkursu