7214
 
Automašīnas vai veļu piedāvā mazgāt gan mazgātavās, gan mazgātuvēs. Kuras ir īstās? Ar izskaņu „-uve” atvasina lietvārdus no darbības vārdiem ar vienu zilbi, piemēram, „malt” – „maltuve”; „braukt” – „brauktuve”. Ar izskaņu „-ava” atvasina lietvārdus no darbības vārdiem ar divām vai vairākām zilbēm, piemēram: „glabāt” – „glabātava”; „mazgāt” – „mazgātava”. Pareizi ir automazgātava, veļasmazgātava.
 
Visi latviešu valodas padomi
10497
 
Priekšvēlēšanu diskusiju laikā esam dzirdējuši burtiski kaudzēm versiju, kā partiju kandidāti grasās strādāt turpmākos gadus. Dažādo scenāriju raksturojumā kā allaž ticis lietots ne mazums tēlainās izteiksmes līdzekļu. Šoreiz izglītības debašu lauks: pašvaldībām izlauztās rokas un Latvijā importētie studenti.
 
Mazākās apdzīvotās vietās Latvijā, kā zināms, niecīgā iedzīvotāju skaita dēļ nereti dzirdēts par skolu slēgšanu. Šai rīcībai ir dramatiskas sekas, jo skaidrs, ka uz jauniem iedzīvotājiem šai vietai vairs nav cerību, un, visticamāk, no turienes prom aizies ne tikai ģimenes skolu meklējumos, bet arī bez darba palikušie skolas darbinieki. […]
 
Visas valodas pērles

Skrivanek pasaules lielāko valodu uzņēmumu lokā

21759
 

Lepojamies, ka saskaņā Nimdzi publicētā reitinga rezultātiem, uzņēmums Skrivanek arī 2020. gadā būs starp 75 pasaules ietekmīgākjajiem valodu pakalpojumu sniedzējiem. Nimdzi ir starptautisks tirgus izpētes un konsultāciju uzņēmums, kam ir daudzu gadu pieredze un dziļa izpratne valodu pakalpojumu nozarē. Nimdzi savu vērtējumu balsta uz intensīvu izpēti, datu vākšanu un analīzi.

Lai gan 2020. gads jau šobrīd ir radījis neparedzētus un būtiskus izaicinājumus visai valodu pakalpojumu nozarei, mēs esam gatavi strādāt un pielāgoties esošajai situācijai, lai savas pozīcijas saglabātu.

 
Vairāk par Nimdzi veikto pētījumu
Noskaidrot cenu / uzdot jautājumu

    (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)

    X
    SAZINĀTIES