Scroll Top

ADAPTĀCIJA PRET ADOPTĀCIJA

1

Vai jaunā vidē nepieciešama adaptācija vai adoptācija?

Adaptācija nozīmē pielāgošanos – piemēram, videi, jaunam darba kolektīvam. Tāpat par adaptāciju saucam teksta pielāgošanu lasītāja vajadzībām. Vārds cēlies no latīņu vārda „adaptare”, kas nozīmē ‘pielāgot’, ‘piemērot’. Tas rakstāms ar otro patskani „a”: adaptācija. Arī darbības vārds „adaptēt” rakstāms ar „a”, jo „adoptēt” nozīmē pavisam ko citu. Vārdu „adoptācija” arī bieži lieto vārda „adopcija” vietā: adopcija nozīmē vecāku tiesību juridisku noformēšanu, piešķirot pieņemtam bērnam laulībā dzimuša bērna tiesības.

Tātad jaunā vidē mums jāizdzīvo adaptācijas periods, sarežģītu romāna tekstu varam adaptēt skolas vecuma bērniem.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Adaptācija" pret "Adoptācija"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.