Scroll Top

ADAPTERS VAI ADAPTERIS

1

Gadās reizes, kad jāsalāgo dažādi modeļi, jāpārveido signāli kādai ierīcei, jāsavieno pāris datu apstrādes ierīces. Tad talkā nāk adapters vai adapteris?

Vārdam ‘adapters’ ir piecas nozīmes:

  1. Ierīce, kas nodrošina sadarbību starp atšķirīgām iekārtām vai sistēmām, kuru konstruktīvās un funkcionālās īpatnības neļauj izmantot tiešu savienojumu;
  2. Skaņu noņēmējs, elektroatskaņotāja sastāvdaļa, kas skaņu plates ierakstu pārvērš elektriskos signālos;
  3. Atšķirīgu modeļu elementu salāgošanas ierīce fototehnikā;
  4. Mērpārveidotājs, signālu devējs (sensors) tehnikā;
  5. Ierīce, ar kuru savstarpēji savieno datu apstrādes iekārtas (datorika).

Vārds ‘adapters’ latviešu valodā aizgūts no angļu valodas vārda ‘adapter’, kurā savukārt no latīņu valodas vārda ‘adaptare’ – pielāgot, piemērot.

Pareizi teiksim un rakstīsim: “Adapters būs tas, kas šeit mums līdzēs!”, un atcerēsimies, ka akuzatīvā būs: “Paņemt adapteru”, datīvā: “Piekļūt adapteram” un lokatīvā: “Atrodas adapterā”.
Latviešu valodas padoms, "adapters" pret "adapteris"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.