Scroll Top

AICINĀM UZ SKATUVES PRET AICINĀM UZ SKATUVI

1

Vai dziedātāju aicināsim uz skatuves vai uz skatuvi?

Prievārds „uz” latviešu valodā lietojams divās nozīmēs. Ar akuzatīvu (jautājums KO?) to lietojam, lai norādītu virzienu: „ejam uz skolu”, „braucam uz Franciju”. Ar ģenitīvu (jautājums KĀ?) to lietojam, lai norādītu, ka kaut kas atrodas kaut kā virspusē, virsū kaut kam: „vāze ir uz galda”, „stāvu uz ceļa”. Sakot „uz skatuvi”, mēs norādām virzienu, bet, lai mēs atrastos, uzkāptu virsū skatuvei, teiksim „uz skatuves”.

Tātad aicināsim dziedātāju uz skatuves.
Skrivanek Baltic valodas padoms "aicinām uz skatuves" pret "aicinām uz skatuvi"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.