Scroll Top

AK, DIEVS VAI AK DIEVS

1

Ak Dievs, kā laiks paskrējis! Vai – Ak, Dievs, kā laiks paskrējis!

‘Ak’ ir izsauksmes vārds, ko teikumā atdala ar komatu. Tomēr jāatceras, ka šo izsauksmes vārdu neatdala no personas vietniekvārda ‘tu’, ‘jūs’ vai interjektīva lietvārda ‘Dievs’, ‘velns’, ‘mūžs’, ‘pasaule’ u.tml. Ar šiem vārdiem veidojas interjektīvi savienojumi ar vienu nozīmi – emocionālās attieksmes izpauduma nozīmi (sākotnējo jēdzienisko nozīmi šie lietvārdi tādā lietojumā parasti ir zaudējuši).

Interjekcija ir vārdšķira, pie kuras pieder nelokāmi vārdi, ko izmanto iespējami īsai emocionālai jūtu, gribas vai īstenības parādību attēlojuma un vērtējuma izteikšanai; vienkāršāk sakot, tas ir izsauksmes vārds. Un process, ko valodnieki sauc par ‘interjektivāciju’, ir dažādu vārdšķiru pāreja interjekcijās.

Tātad teiksim: Ak Dievs, kā laiks paskrējis!
Latviešu valodas padoms: "Ak, Dievs" pret "Ak Dievs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.