Scroll Top

AKARDIONS, AKARDEONS VAI AKORDEONS

1

Akardions, akardeons vai akordeons?

Latviešu valodā vārds ‘akordeons’ aizgūts no vācu ‘Akkordeon’ (no ‘Akkord’ jeb ‘akords’ – tā ir triju vai vairāku dažāda augstuma nošu saskaņa). Latviešu valodā pārņemot citvalodu vārdus, saglabā to oriģinālo rakstību un izrunu.

Precīza akordeona izcelsme nav līdz galam izpētīta, bet tiek uzskatīts, ka sākotnējo akordeonu izveidoja Kristians Frīdrihs Ludvigs Bušmans (1822. gads, Berlīne). Savukārt akordeona patents pieder armēņu meistaram Kirilam Demjanam, kurš patentēja šo instrumentu 1829. gadā Vīnē. Šobrīd gan akordeoni ļoti mainījušies un maz līdzinās 19. gadsimta instrumentiem, tomēr nosaukums ir saglabājies.

Tāpēc plēšu instrumentu ar klaviatūru vienā pusē un pogām – otrā sauksim par akordeonu.
Latviešu valodas padoms, "Akardions" pret "Akardeons" pret "Akordeons"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.