Scroll Top

ARKANZASA VAI ĀRKANZASA

1

Litlroka kļuva par Ārkanzasas pavalsts administratīvo centru 1836. gadā. Vai Arkanzasas pavalsts?

Pavalsts nosaukums ir jauktas franču un indiāņu izcelsmes un nozīmē “dienvidu vēja [cilts]”. Vietējie šo vārdu izrunā [ˈɑrkənsɔː], nevis [ɑrˈkænzəs], un savulaik esot pat bijis pretlikumīgi šo vietvārdu izrunāt nepareizi. Latviešu valodā izrunājot (un arī rakstot) šo vārdu ar garo Ā, mēs nepārkāpsim viņu to laiku likumus un ievērosim arī latviešu literārās pareizrakstības normas.

Tātad teiksim: Litlroka kļuva par Ārkanzasas pavalsts administratīvo centru 1836. gadā.
Latviešu valodas padoms: "Arkanzasa" pret "Ārkanzasa"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.