Scroll Top

ĀRVALSTIS PRET ĀRZEMES

1

Vai viesosimies ārvalstīs vai ārzemēs?

Vārds „ārvalsts” nozīmē ‘cita valsts’, piemēram, „ārvalsts pilsonis” ir citas valsts pilsonis, „ārvalstu delegācija” – delegācija no citām valstīm. Vārds „ārzemes” nozīmē ‘zemes, valstis, kas atrodas aiz savas zemes, valsts robežām’. Šis vārds tiek lietots tikai daudzskaitlī, attiecinot uz zemēm, kas ir ārpus savējās. Ar vārdiem „ārvalstu” un „ārzemju” veidoti ļoti daudzi termini: „ārvalstu kapitāls”, „ārvalstu nauda”; „ārzemju konkurence”, „ārzemju nauda”. Apzīmētāja „ārvalstu” vai „ārzemju” lietojums tajos atkarīgs gan no laika, kad termins veidots, gan arī juridiskām niansēm. Ikdienas valodā šis šķīrums nav tik stingri noteikts.

Tātad varam viesoties gan ārvalstīs, gan ārzemēs, doties gan ārvalstu, gan ārzemju ceļojumā.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Ārvalstis" pret "Ārzemes"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.