Scroll Top

ATJAUNĪGIE ENERGORESURSI VAI ATJAUNOJAMIE ENERGORESURSI

1

Kādas ir Jūrmalas perspektīvas atjaunojamo energoresursu ieviešanā? Vai — atjaunīgo energoresursu?

Lai gan nereti pat oficiālās mājaslapās un dokumentos var lasīt vārdkopu ‘atjaunojamie energoresursi’, tomēr pareizi būs teikt – atjaunīgie energoresursi. Šāds termins ir pieņemts, pamatojoties uz valodas loģikas spriedumu, ka šie resursi atjaunojas paši, bet atjaunojamie resursi būtu kādam/kādai/kādiem jāatjauno. Atjaunīgo resursu skaidrojums ir šāds – tie ir apzinātie energoresursi, kuru atjaunošanos nosaka dabas procesi. Tā ir saules, vēja, biomasas, zemes siltuma un ūdens potenciālās enerģijas daļa, kuras izmantošana pašreizējā tehnikas līmenī ir ekonomiski pamatota.

Lai gan var lietot arī vārdkopas sinonīmu ‘reģeneratīvie energoresursi’, tomēr Skrivanek iesaka lietot latvisko variantu – atjaunīgie energoresursi.

Tātad teiksim: kādas ir Jūrmalas perspektīvas atjaunīgo energoresursu ieviešanā?
Skrivanek latviešu valodas padoms "Atjaunīgie energoresursi" vai "Atjaunojamie energoresurs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.