Scroll Top

ATSLĒGVĀRDI VAI ATSLĒGAS VĀRDI

1

Pētījums skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursam pabeigts un uzrakstīts. Tagad tik jāuzraksta ievads un jākonkretizē atslēgas vārdi? Vai atslēgvārdi?

Tātad abi varianti ir pareizi. Par atslēgas vārdiem sauc ‘vārdus vai vārdkopas, ko izmanto kāda teksta vai dokumenta satura noteikšanai vai meklēšanai’. Ikdienā visbiežāk ar to lietošanu saskaras studenti, pētnieki, zinātnieki, arī digitālajā tirgvedībā nodarbinātie. Stabilas vārdkopas, arī mūsu aplūkotā, laika gaitā tiecas saplūst saliktenī un tā noticis arī ar vārdkopu ‘atslēgas vārds’. Abi varianti valodas praksē funkcionē līdzās, un Skrivanek iesaka: varat lietot to variantu, kas acij un ausij tīkamāks, vienīgais noteikums – ja izmantojat savā rakstu darbā vienu no variantiem, tad pasekojiet, lai visā tekstā ir ievērota konsekvence – ja ‘atslēgvārds’, tad visā tekstā. Ja ‘atslēgas vārdi’ – tad arī raksta pēdējā lappusē jābūt variantam ‘atslēgas vārdi’.

Tātad teiksim: Tagad tik jāuzraksta ievads un jākonkretizē atslēgas vārdi? Bet varam teikt arī: Tagad tik jāuzraksta ievads un jākonkretizē atslēgvārdi?
Skrivanek latviešu valodas padoms "Atslēgvārdi" vai "Atslēgas vārdi"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.