Scroll Top

ATZĪMĒT PRET SVINĒT

1

Vai dzimšanas dienu atzīmēsim vai svinēsim?

Dažādus priecīgus svētkus – Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, Lieldienas, Jāņus u. c. – latvieši svin. Savukārt sēru dienas – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu, Latvijas Republikas okupācijas dienu u. tml. –, kā nereti norāda to nosaukumi, varam pieminēt vai aizvadīt.

Vārds „atzīmēt”, ja to lietojam domājot par svinībām, ir jāuztver kā semantiskais kalks – latviešu vārds, kam krievu valodas ietekmē klāt nākušas papildu nozīmes „pieminēt”, „svinēt”. Atzīmēt piemiņas vai atceres dienas un svētkus varam kalendārā – izcelt ar citu krāsu, apvilkt vai tml.

Tātad svinēsim dzimšanas dienu, svinēsim Skolotāju dienu, svinēsim Meteņus utt.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.