17987
17994
18001
6609
 
 
 

Vai pilsētā redzam banerus vai bannerus?

Vārda „baneris” pamatā ir angļu valodas vārds „banner”, kas atbilstoši tā izrunai oriģinālvalodā latviešu valodā ir rakstāms ar vienu „n” burtu, tātad pareizi ir „baneris”. Jāteic gan, ka šā vietā iesaka lietot vārdu „reklāmkarogs”, ja runa ir par reklāmu tīmeklī, kas parasti izveidota taisnstūra formā un uz kuras uzklikšķinot nonāk reklamētajā tīmekļvietnē, vai arī „reklāmplakāts”, ja runa ir par lielu plakātu ar uzdrukātu reklāmu, kas parasti nostiprināts ar stiepli vai auklu un izkārts cilvēkiem labi redzamā vietā, piemēram, pilsētas centrā, lielveikalā, dzelzceļa stacijā, lidostā u. c.

Tātad internetā varam uzklikšķināt uz banera jeb reklāmkaroga, pilsētā varam apskatīt krāšņus banerus jeb reklāmplakātus.

 
6526
10277
6519
 
 
 
Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.
 

    Piekrītu saņemt izvēlētos jaunumus no Skrivanek Baltic un personas datu apstrādei mārketinga nolūkos, saskaņā ar uzņēmuma Privātuma politiku.

     
    5786