Scroll Top

BARBEKJŪ VAI BĀRBEKJŪ

1

Šovakar gatavosim bārbekjū vai barbekjū?

Vārdu “barbekjū” var lietot divās nozīmēs — 1) runājot par ēdienu, kas ir cepts ārā uz karstām oglēm; parasti tie ir veseli dzīvnieku kautķermeņi (cūkas, liellopa) vai to daļas; 2) apzīmējot mielastu, svētkus, kurā tiek pasniegts uz oglēm cepts ēdiens.

Nelielu apjukumu var radīt tas, ka vārdnīcās (piemēram, tezaurs.lv) ir minēti abi šī vārda rakstības varianti, taču Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija ir apstiprinājusi vārda rakstību ar īso patskani “a” — tātad “barbekjū”.

Tātad šovakar gatavosim barbekjū.
Latviešu valodas padoms, "bārbekjū" pret "barbekjū"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.