Scroll Top

CILVĒKI APŅEMAS PRET CILVĒKI APŅEMĀS

1

Jaunā gada sākums ir arī dažādu apņemšanos laiks – vai ļaudis šajā laikā kaut ko apņemas vai apņemās?

Vārds „apņemties” ir 1. konjugācijas darbības vārds, kuram vienskaitļa un daudzskaitļa 3. personā (viņš, viņa un viņi, viņas), kā arī daudzskaitļa 1. un 2. personā (mēs un jūs) galotnē lietojams īsais patskanis „a”: viņš apņemas, viņi apņemas, mēs apņemamies, jūs apņematies. Atceramies, ka garais patskanis lietojams tikai darbības vārdos, kuru izskaņa nenoteiksmē ir „-īt”, „-īties”, „-ināt”, „-ināties”.

Atceramies, ka garais patskanis lietojams tikai darbības vārdos, kuru izskaņa nenoteiksmē ir „-īt”, „-īties”, „-ināt”, „-ināties”.

Tātad jaunajā gadā cilvēki apņemas mainīt dzīvi dažādi: daži apņemas notievēt, citi apņemas iemācīties ko jaunu utt.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Cilvēki apņemas" pret "Cilvēki apņemas"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.