CIRKĀ PRET CIRKŪ

1

Vai žonglierus sastapsim cirkā vai cirkū?

Vārds „cirks” ir 1. deklinācijas lietvārds – kā vārdi „mārks” vai „zārks”. Kādreiz tas piederējis pie 3. deklinācijas, proti, lietots formā „cirkus” – kā vārdi „ledus” vai „medus”. Kādreizējiem 3. deklinācijas lietvārdiem ir tendence pāriet uz 1. deklināciju – kā vārdiem „krogus” (tagad – „krogs”) vai „strīdus” (tagad –„strīds”). Pēdējos gan vēl varam sastapt frazeoloģiskās vārdkopās vai salikteņos, kā arī terminos: „krogusbrālis”, „krogus dvēsele”, „strīdus procedūra”. Saskaņā ar mūsdienu pareizrakstību vārds „cirks” sastopams tikai kā 1. deklinācijas lietvārds un atbilstoši arī lokāms: „iešu uz cirku”, „vakar biju cirkā”.

Tātad žonglierus un akrobātus sastapsim cirkā.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Cirkā" pret "Cirkū"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X