Scroll Top

DEKĀDE PRET DESMITGADE

1

Vai pēdējos desmit gadus dēvēsim par dekādi vai desmitgadi?

Vārds „dekāde” ir tā sauktais viltusdraugs, kas cēlies no grieķu vārda „dekas” ar nozīmi ‘desmits’, – angļu valodā ar vārdu „decade” apzīmē desmit gadu ilgu laika posmu. Latviešu valodā savukārt ar vārdu „dekāde” apzīmē desmit dienu ilgu laika posmu, bet ar vārdu „desmitgade” – desmit gadu ilgu laika posmu.

Tātad runāsim par laikapstākļiem maija pirmajā dekādē, aplūkosim kāda reģiona ekonomikas rādītājus 21. gadsimta pirmajā desmitgadē u. c.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.