Scroll Top

DĒĻ PRET REZULTĀTĀ

1

Avārija notika sliktā ceļa stāvokļa rezultātā vai sliktā ceļa stāvokļa dēļ?

Vārds „rezultātā” nozīmē ‘iznākumā, beigās; galu galā’. Savukārt vārds „dēļ” norāda uz cēloni vai iemeslu. Valodas praksē vārds „rezultātā” nereti tiek lietots kontekstā, kurā iederīgs ir „dēļ”, piemēram, nevis „laimīgas sagadīšanās rezultātā Jānis nav cietis”, bet gan „laimīgas sagadīšanās dēļ Jānis nav cietis”, nevis „vētras rezultātā daudzās mājās nav elektrības”, bet „vētras dēļ daudzās mājās nav elektrības”.

Tātad teiksim: avārija notika sliktā ceļa stāvokļa dēļ.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.