Scroll Top

DIKTAFONS PRET DIKTOFONS

1

Vai ierakstīsim sarunu diktafonā vai diktofonā?

Nelielu magnetofonu runas ierakstīšanai un atskaņošanai sauc par diktofonu. Vārds aizgūts no vācu „Diktaphon”, kam pamatā latīņu „dictare” ar nozīmi ‘diktēt’ un grieķu „phōnē” ar nozīmi ‘skaņa’. Iespējams, vācu valodas vārda ietekmē vārds reizēm rakstīts ar patskani „a” (sevišķi 20. gadsimta pirmajā pusē). Tomēr latviešu valodā vārdos pirms izskaņas „-fons” tiek rakstīts patskanis „o”, nevis „a”: „magnetofons”, „mikrofons”, arī „diktofons”.

Tātad sarunu ierakstīsim diktofonā.
Skrivanek Baltic valodas padoms "diktafons" pret "diktofons"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.