DŽINSAS PRET DŽINSI PRET DŽINSS

1

Kā dēvēsim bikses, kā – audumu, no kura tās šuj?

Par džinsiem dēvē bikses ar akcentētām nošuvēm, uzšūtām kabatām, metāla furnitūru. Vārds latviešu valodā aizgūts no angļu vārda „jeans”. Audums, no kura tās tiek šūtas, ir džinss jeb džinsa audums.

Sieviešu dzimtes vārda „džinsas” lietojums vīriešu dzimtes vārda „džinsi” vietā, visticamāk, skaidrojams ar to, ka latviešu valodā vārds „bikses” ir sieviešu dzimtē.

Tātad apģērbu veikalā iegādājami zili džinsi, no šī izturīgā auduma varam pašūt arī džinsa jakas, džinsa svārkus un citus apģērbus.

Skrivanek Baltic valodas padoms "džinsas" pret "džinsi" pret "džinss"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X