Scroll Top

DŽODŽOBA PRET HOHOBA

1

Kosmētikā nereti lietots kāds augs, kuru dēvē dažādi – vai to sauc par džodžobu, jojobu vai hohobu?

Hohoba ir Amerikas tuksneša augs, mūžzaļš krūms, kas ražo ēdamus augļus, no kuru sēklām iegūst parfimērijā un kosmētikā izmantojamu eļļu. Spāņu valodā to raksta „jojoba” un izrunā ar līdzskani „h”: „hohoba”. Latviešu valodā nepareizie atveidojumi „džodžoba” vai „jojoba” radušies angļu valodas dēļ, jo tekstos angļu valodā saglabāta oriģinālrakstība „jojoba”, un „j” izruna angļu un spāņu valodā atšķiras.

Tātad lietosim dušas želeju, šampūnu, ziepes u. tml. ar hohobu.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Džodžoba" pret "Hohoba"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.