Scroll Top

EGLĒM PRET EGĻIEM

1

ielūgumu, kas adresēts Eglēm vai Egļiem?

Latviešu valodā ir kopdzimtes lietvārdi ar galotnēm „-a”, piemēram, „auša” vai „paziņa”, un „-e”, piemēram, „balamute”, arī sieviešu un vīriešu uzvārdi sastopami ar šādām galotnēm: Aija Lapa un Andris Lapa, Una Krūze un Kaspars Krūze utt. Šādu uzvārdu locīšanā dzimtes izšķirības izpaužas tikai vienā locījumā – vienskaitļa datīvā (Kam?): sieviešu dzimtes uzvārdos galotnes ir „-ai” „-ei”, tātad vēstuli mēs rakstītu Aijai Lapai un Unai Krūzei, bet Andrim Lapam un Kasparam Krūzem. Citos locījumos galotnes ir tādas pašas kā citiem 4. un 5. deklinācijas lietvārdiem.

Tātad mūsu draugi Anna un Jānis Egles saņems ielūgumu, kas adresēts Annai un Jānim Eglēm, Aija un Andris Lapas – Aijai un Andrim Lapām, Una un Kaspars Krūzes – Unai un Kasparam Krūzēm.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Eglēm" pret "Egļiem"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.