Scroll Top

ĒTERIS PRET ĒTERS

1

Vai sarunu skatāmies tiešajā ēterī vai ēterā?

Gan vārds „ēteris”, gan „ēters” aizgūti no grieķu valodas vārda „aithēr”. Šiem vārdiem ir dažādas nozīmes. Ēteris ir bezkrāsains, gaistošs šķidrums ar raksturīgu smaku, ko lieto par narkozes līdzekli. Savukārt ēters ir telpa, vide, kurā tiek pārraidīti radioviļņi. Svarīgi atcerēties, ka vārdi atšķiras arī locījumos: vārda „ēteris” locījumu formas ir šādas: N. ēteris, Ģ. ētera, D. ēterim, A. ēteri, I. ar ēteri, L. ēterī, V. ēteri! Savukārt vārda „ēters” – N. ēters, Ģ. ētera, D. ēteram, A. ēteru, I. ar ēteru, L. ēterā, V. ēter!

Tātad radio ēterā skan mūzika, tiešo ēteru pēkšņi var pamest kāds raidījuma dalībnieks.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Ēteris" pret "Ēters"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.