Scroll Top

FARĒRU PRET FERĒRU PRET FĒRU SALAS

1

Vai ceļosim uz Farēru, Ferēru vai Fēru salām?

Fēriešu valodā salu nosaukums ir „Føroyar” – tas ir saliktenis, kur otrā daļa nozīmē „salas”. Tā kā fonētiski fēriski rakstītā „ø” tuvākā atveide ir „ē”, latviešu valodā salikteņa pirmā daļa atveidota kā „Fēru”, savukārt otra daļa, līdzīgi kā citās valodās, tulkota par „salas”. Nosaukums „Farēru salas”, visticamāk, ienācis krievu valodas ietekmē – tajā nosaukums ir „Фарерские острова”, savukārt „Ferēru salas” – raugot no krievu valodas aizgūto nosaukumu pielāgot izrunai oriģinālvalodā. Latviešu valodā pēdējās desmitgadēs nostiprinājies nosaukums „Fēru salas”, un tas arī būtu ieteicams.

Tātad dosimies apskatīt Fēru salas.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Farēru" pret "Ferēru" pret "Fēru"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.