Scroll Top

FRANČI VAI FRANCŪŽI

1

Francūži ir viena no romantiskākajām tautām pasaulē. Vai — franči?

Franči ir tauta, Francijas pamatiedzīvotāji. Vienskaitlī — francūziete un francūzis. Mūsdienu literārās valodas vārdnīcā vārdam ‘francūži’ ir sniegts skaidrojums – šīs tautas (franču) pārstāvju kopums, piemēram, futbolā šoreiz pārāki bija francūži. Visticamāk, ka šis nošķīrums ieviests politkorektuma dēļ, jo Francijā dzīvo dažādu tautu pārstāvji. Valodnieks Aldis Lauzis iesaka lietot ‘franči’. Arī citās vārdnīcās nav vārda ‘francūži’.

Lai atcerētos, varam izmantot tādu kā formulu: francūzis + francūziete = franči.

Tātad teiksim, ka franči ir viena no romantiskākajām tautām pasaulē.
Latviešu valodas padoms: "Franči" pret "Francūži"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.