Scroll Top

GASTRANOMIJA PRET GASTRONOMIJA

1

Vai sevišķus vēdera priekus dēvēsim par gastranomisku vai gastronomisku baudījumu?

Vārds „gastronomija” aizgūts no franču vārda „gastronomie” (cēlies no grieķu „gastēr” ar nozīmi ‘vēders’, „nomos” ‘likums’), un to lieto divās nozīmēs – ‘noteikta sortimenta pārtikas preču kopums’, piemēram, „gastronomijas izstrādājumi”, „gastronomijas veikals”, kā arī ‘augstākās klases pavārmāksla’ – „gastronomijas tradīcijas”, „gastronomijas festivāls”. Vārds rakstāms ar patskani „o” otrajā zilbē atbilstoši tā rakstībai franču valodā.

Tātad varam pievērsties gastronomiskajam tūrismam un gūt gastronomisku baudījumu dažādās pasaules vietās.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Gastranomija" pret "Gastronomija"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.