Scroll Top

HALTURĒT PRET HALTŪRĒT

1

Vai mēs mēdzam halturēt vai haltūrēt?

Vārds „haltūra” pamatnozīmē ir ‘darbs, ko veic, lai iegūtu blakus ienākumus’, un sarunvalodā ar to apzīmējam arī pavirši vai neprasmīgi veiktu darbu. Vārds latviešu valodā ienācis no krievu valodas vārda „халтура”. Lietvārds „haltūra” ir rakstāms ar garo patskani „ū”, savukārt darbības vārdā garo patskani aizstāj īsais „u”: „halturēt”. Tātad „halturēt” nozīmē ‘strādāt, lai iegūtu blakus ienākumus’ vai arī ‘pavirši, neprasmīgi strādāt’. Līdzīgi vārdu pāri ir „dežūra – dežurēt”, „kontūra – konturēt”.

Tātad mums piedāvā haltūru, un mēs halturējam.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.