Scroll Top

HEMATOGENS VAI HEMATOGĒNS

1

Salds šokolādes batoniņa formas produkts, ko nereti iesaka ārsti, lai papildus uzņemtu dzelzi un paaugstinātu hemoglobīna līmeni asinīs. Kā pareizi rakstīt šo vārdu?

Vārds cēlies no sengrieķu valodas vārdiem αἷμα ‘asinis’ un γένος ‒ ‘dzimšana’. Pirmo reizi produkts ar nosaukumu “Ādolfa Hommela hematogēns” (Hämatogen des Dr. Adolf Hommel) parādījās Šveicē 1890. gadā. Tas bija izgatavots no buļļa asinīm un olas dzeltenuma.

Latviešu valodā šo svešvārdu rakstām ar garo ‘ē’. Līdzīgi kā citus vārdus, kuru otrā daļa ir – gēns, piemēram, antigēns, fosgēns.

Tātad pareizi ir ‒ hematogēns.
Latviešu valodas padoms, "Hematogens" pret "Hematogēns"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.