Scroll Top

HOT-DOGS PRET HOTDOGS PRET HOT DOGS

1

Vai ātri pagatavosim un uzkodīsim hot-dogu vai hotdogu, vai hot dogu?

Vārds „hotdogs” latviešu valodā aizgūts no angļu valodas vārdkopas „hot dog”. Ēdiena izcelsme meklējama Eiropā, kur tās pēc izcelsmes dēvēja par Frankfurtes desiņām vai Vīnes desiņām. 19. gadsimta otrajā pusē vācu imigranti Amerikas Savienotajās Valstīs sāka tirgot desiņas, kuras dēvēja par „dachshund sausages” – ‘takša desiņām’ –, jo tās bija garas un tievas kā suņu šķirne taksis. Laika gaitā sarežģīto vācu vārdu „dachshund” nomainījis vienkārši angļu „dog” – ‘suns’. Tā kā desiņu pasniedz karstu, to dēvē par „hot dog” – ‘karstais suns’. Latviešu valodā to netulkojam un rakstām vienā vārdā: „hotdogs”.

Tātad ātri pagatavosim un uzkodīsim hotdogu.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.