Scroll Top

IEDAĻA, SADAĻA, VAI NODAĻA

1

Dokumenta piektajā lappusē sākas 1. nodaļas 3. sadaļa. Vai – 3. iedaļa?

Vārdam ‘nodaļa’ ir vairākas nozīmes – tā var būt gan iestādes atsevišķa sastāvdaļa, var būt arī karaspēka apakšvienība, bet mūsu piemērā šis vārds ir lietots ar nozīmi ‘tematiski apvienota teksta daļa’. Un arī vārds ‘sadaļa’ ir ‘tematiski apvienota teksta daļa’. Tātad vārdi ‘nodaļa’ un ‘sadaļa’ ir sinonīmi. Skrivanek atgādina – ja tekstā vārds ar šo nozīmi jālieto vairākkārt, tad ieteicams ievērot konsekvenci, proti, izmantot vienu no šiem vārdiem. Bet ‘iedaļa’ ir ‘viena no vienādām atzīmēm (mērinstrumenta, mērierīces) skalā; attālums starp šādām blakus esošām atzīmēm (kas atbilst noteiktam mērāmam lielumam)’ – tātad šo vārdu saistībā ar tekstu lietot nevajadzētu.

Tātad teiksim: Dokumenta piektajā lappusē sākas 1. nodaļas 3. sadaļa.
Latviešu valodas padoms: "Iedaļa" pret "Sadaļa" pret "Nodaļa"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.