Scroll Top

IENĀKAT PRET IENĀCIET

1

Kā būs pareizi: „Lūdzu, ienākat!” vai „Lūdzu, ienāciet!”?

Gan rakstos, gan mutvārdos mēs nereti kļūdāmies darbības vārda izteiksmes izvēlē: daudzskaitlī pavēles izteiksmes vietā lietojam īstenības izteiksmi, piemēram, mēs sakām nevis „Lūdzu, sēdieties!”, bet gan „Lūdzu, sēžaties!”.

Lai nekļūdītos pavēles izteiksmes daudzskaitļa 2. personas (jūs) darināšanā, jāatceras, ka to veido, pavēles izteiksmes vienskaitļa 2. personas (tu) formai pievienojot izskaņu „-iet” vai „-ieties”: „Lūdzu, apsēdies!” – „Lūdzu, apsēdieties!”, „Lūdzu, ienāc!” – „Lūdzu, ienāciet!”

Īstenības izteiksmē darbības vārdu lietosim, ja vēlamies ko jautāt – „Vai bieži šeit ienākat? – vai, piemēram, izsakām kādu apgalvojumu – „Laimes formula: jūs ienākat kafejnīcā un nopērkat šokolādes kūku.”

Tātad „ienāciet” lietosim izsaukuma teikumos, savukārt „ienākat” – jautājuma un apgalvojuma teikumos.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Ienākat" pret "Ienāciet"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.