Scroll Top

IET AR KĀJĀM VAI IET KĀJĀM

1

Forma ,,iet ar kājām” latviešu valodā ieviesusies no vācu valodas ,,zu Fuss” (ar kājām), savukārt forma ,,iet kājām” – krievu valodas ,,идти пешком” analogs.

Latviešu valodā instrumentāļa nozīmes izteikšanai ir pieļaujami divi formālie varianti, šis locījums valodnieku aprindās joprojām ir diskusiju uzmanības centrā.

Tādēļ varam teikt gan ,,iet kājām”, gan ,,iet ar kājām”, taču ieteicamāka vārdkopa, kuru iesakām lietot arī mēs, ir ,,iet kājām”.

Tātad teiksim: ,,Iešu kājām, lai skolā nokļūtu ātrāk!”
Latviešu valodas padoms, "Iet ar kājām" pret "Iet kājām"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.