Scroll Top

INJICĒT VAI INJECĒT

1

Rudenī mēs ejam uz poliklīniku izdarīt injekciju pret gripu. Vai vakcīnu mums injicē vai injecē?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, gribas domāt – ja jau lietvārds injekcija rakstāms ar burtu ‘e’, tad jau arī darbība būs – injecēs?

Vārds ‘injekcija’ ir cēlies no latīņu valodas lietvārda ‘injectio’, kas savukārt veidots no darbības vārda ‘injicere’ – iemest.

Tātad atcerēsimies pareizi nošķirt vārdšķiras un lietvārdu injekcija rakstīsim ar ‘e’, bet darbības vārdu injicēt ar ‘i’ – injekciju injicēs.
Latviešu valodas padoms, "injicēt" pret "injecēt"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.