Scroll Top

INTERVIJA AR SKRIVANEK PRAKTIKANTU LORENCO PELLEGRĪNI

1. PASTĀSTI NEDAUDZ PAR SEVI – NO KURIENES TU ESI, KO STUDĒ, KĀDI IR TAVI VAĻASPRIEKI?

Es esmu no Senigallijas, mazas pilsētiņas Itālijas austrumu krastā, un maģistrantūrā studēju rakstisko un mutisko tulkošanu. Brīvajā laikā man patīk nodarboties ar sportu. Man patīk skriet un skatīties futbolu.

2. KĀPĒC NOLĒMI PRAKSI ĪSTENOT LATVIJĀ?

Pirms gada man bija iespēja apmeklēt Rīgu, un man šeit ļoti patika. Tāpēc nolēmu meklēt iespēju iziet praksi šajā pilsētā. Turklāt, tā kā es studēju krievu valodu, šķita, ka Latvija varētu būt laba vieta, kur praktizēt šo valodu.

3. KĀ TEV PATĪK BŪT DAĻAI NO SKRIVANEK KOMANDAS?

Man ļoti patīk! Te ir ļoti draudzīga vide un es daudz mācos no katra kolēģa. Mācos lietot CAT rīkus un gūstu ieskatu, kā strādā tulkošanas birojs.

4. VAI ESI MĒĢINĀJIS MAZLIET APGŪT LATVIEŠU VALODU, UN VAI TEV TĀ ŠĶIET GRŪTA VAI VIEGLA?

Vēl neesmu mēģinājis to apgūt, bet droši vien pamēģināšu!

5. KAS TEV PATĪK RĪGĀ/LATVIJĀ?

Man ļoti patīk Rīgas izmērs. Tā nav pārāk liela un jebkur var nokļūt ar kājām vai autobusu. Tajā ir daudz veikalu, tāpēc var viegli atrast visu, ko vēlos. Turklāt tajā ir daudz jauniešu no dažādām valstīm, tāpēc ir viegli atrast cilvēkus, kas runā angļu valodā.

6. KAS IR TAVA MĪĻĀKĀ VIETA RĪGĀ/LATVIJĀ?

Man patīk dažādi tirgi, tāpēc ļoti izbaudīju Rīgas Centrāltirgus apmeklējumu. Tajā ir daudz stendu, kuros tirgo gan Latvijas, gan ārvalstu produkciju, un var atrast arī daudz citu jauku lietu.

7. KAS TEVI PĀRSTEIDZA, DZĪVOJOT RĪGĀ/LATVIJĀ?

Mani ļoti pārsteidza pārtikas veikalu skaits šajā pilsētā; tu nekad neesi vairāk kā 10 minūšu attālumā no kāda veikala! Turklāt tie lielākoties ir atvērti līdz vēlam vakaram, un tas man bija pārsteigums, jo Itālijā lielākā daļa pārtikas veikalu tiek slēgti ne vēlāk kā deviņos.

8. VAI ESI MĒĢINĀJIS KĀDU NO LATVIEŠU ĒDIENIEM UN KO TU PAR TO DOMĀ?

Esmu mēģinājis saldās un sāļās pankūkas un tās bija ļoti gardas!

9. KĀ TU PAVADI SAVU BRĪVO LAIKU, ATRODOTIES ŠEIT?

Brīvajā laikā es nodarbojos ar sportu un pavadu laiku ar saviem dzīvokļa biedriem. Vēl man patīk apmeklēt dažādas apskates vietas, un Rīga ir ļoti laba vieta, kur to darīt, jo te ir daudz, ko apskatīt.

10. KĀDI IR TAVI PLĀNI PĒC PRAKSES BEIGĀM?

Pēc prakses es došos atpakaļ uz Itāliju, aizstāvēšu savu disertāciju un absolvēšu universitāti.

Lorenco