Scroll Top

INTRAVERTS PRET INTROVERTS

1

Vai noslēgtie un atturīgie ir intraverti vai introverti?

Nesabiedriskus, uz iekšu vērstus cilvēkus sauc par introvertiem. Atbilstoši pareizrakstības normai šis vārds jāraksta ar „o”. Vārdā lietots latīņu valodas priedēklis „intro-”, kas norāda virzienu, vērstību uz iekšpusi. Šis priedēklis sastopams arī citos svešvārdos, piemēram, introspekcija, introdukcija.

Ļoti bieži sastopamā forma „intraverts” droši vien radusies pretējās nozīmes vārda „ekstraverts” rakstījuma ietekmē vai arī pēc latīņu valodas priedēkļa „intra-”, kas norāda, ka kaut kas attiecas uz iekšpusi, kaut kas ir iekšā, kā, piemēram, vārdos „intravenozs”, „intramolekulārs”.

Tomēr vārdos „introversija”, „introverts” lietojams priedēklis „intro-”, jo būtiska ir tieši vērstība, virziens uz iekšu, uz sevi.

Tātad teiksim: introverts raksturs, introverts cilvēks.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Intraverts" pret "Introverts"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.