JĀNIS RAINIS PRET RAINIS

1

Vai mūsu nozīmīgais rakstnieks ir Rainis vai Jānis Rainis?

Nereti dzirdēts apgalvojums, ka Jānis Pliekšāns pieņēmis pseidonīmu Rainis un nebūtu pareizi viņu dēvēt par Jāni Raini. Tomēr arī pats rakstnieks mēdzis parakstīties kā „J. Rainis” (arī būdams izglītības ministra amatā), turklāt dažādos izdevumos un pat pieminekļu nosaukumos viņš dēvēts dažādi, piemēram, 1930. gadā izdots Antona Birkerta darbs „J. Rainis dzīvē un darbā”, Raiņa kapos un Esplanādē uz pieminekļa lasāms „Rainis”, savukārt Rēzeknē – „J. Rainis”.

Tātad rakstnieku varam dēvēt gan par Jāni Raini, gan Raini.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Jānis Rainis" pret "Rainis"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X