Scroll Top

JAUTĀJUMUS, KURUS JĀRISINA PRET JAUTĀJUMUS, KURI JĀRISINA

1

Kā jāsāk palīgteikums – „kuri jārisina” vai „kurus jārisina”?

Ja pirms palīgteikuma, kuru ievada attieksmes vietniekvārds „kas” vai „kurš”, ir vārds akuzatīvā (Ko?), palīgteikums arī bieži sākas ar vietniekvārdu akuzatīvā, piemēram, „redzu teātri, ko apmeklēsim”, „izvēlos māju, kuru remontēsim”. Ir jāuzmanās gadījumos, kad aiz palīgteikuma ievadītājvārda darbības vārds ir nevis īstenības, bet vajadzības izteiksmē (veido ar priedēkli „jā-”), jo tad vārdi „kas” un „kurš” lietojami nominatīvā (Kas?): „redzu teātri, kas jāapmeklē”, „izvēlos māju, kura jāremontē”.

Tātad mēs nosaucam jautājumus, kuri jārisina.
Skrivanek Baltic valodas padoms "jautājumus, kurus jārisina" pret "jautājumus, kuri jārisina"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.