Scroll Top

JŪTŪBERS UN STRĪMERIS VAI YOUTUBE SATURA VEIDOTĀJS UN STRAUMĒTĀJS

1

Lauris bija klasē slavenākais jūtūbers un populārākais strīmeris. Vai ‒ Youtube satura veidotājs un straumētājs?

Tehnoloģiju ietekmē latviešu valodā ir ienākuši daudzi vārdi, kurus lietojam gan ikdienā, gan oficiālajā komunikācijā. Angļu valodas vārds ‘youtuber’ ir atvasinājums no vārda ‘youtube’. Skrivanek, balstoties uz Valsts valodas centra sniegto informāciju, iesaka  oficiālajā saziņā jēdzienu “youtuber” atveidot kā “Youtube satura veidotājs”, bet sarunvalodā – ‘jūtūbers’. Savukārt svešvārdu ‘streamer’ oficiālajā saziņā  lietot kā ‘straumētājs’, bet sarunvalodā – ‘strīmeris’. Jāatceras, ka ‘strīmeris’ informātikas terminoloģijā ir lenšdzinis, ko bieži izmanto, lai veidotu cieto disku informācijas dublējumkopijas, bet ‘strīmeris jeb straumētājs’ kā persona ir digitālā satura veidotājs ar komunikatīvu un tehnoloģisku spēju veikt tiešraides (saturs reāllaikā) noteiktai auditorijai, izmantojot specializētas platformas, (piemēram, YouTube, Twitch, Facebook) informatīvos nolūkos un digitālai izklaidei.

Tātad atkarībā no saziņas veida – oficiāla saziņa vai sarunvalodas stils – lietosim vai nu variantu: Lauris bija klasē slavenākais jūtūbers un populārākais strīmeris (sarunvaloda), vai: Lauris bija klasē slavenākais Youtube satura veidotājs un populārākais straumētājs (oficiālā saziņa).
Latviešu valodas padoms: "jūtūbers un strīmeris" pret "Youtube satura veidotājs un straumētājs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.