Scroll Top

KĀ UZRUNĀT CILVĒKUS AR DIVIEM VĀRDIEM

1

Cilvēku vārdi jeb personvārdi ir lietvārdi, un tie vienmēr ir rakstāmi ar galotni. Tā kā abiem personvārdiem ir galotne, attiecīgi abi ir jāloka atbilstoši deklinācijai, pie kuras tie pieder. Turklāt atceramies, ka oficiālajā uzrunā vienmēr lietojam abus vārdus, ja vien vārdu īpašnieks nav vēlējies citādi.

Tātad arī divu vārdu īpašniekus uzrunāsim vokatīvā, bet divu vārdu īpašnieces nominatīvā: “Labdien, Jāni Paul!” un “Labdien, Anna Dana!”

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.