Scroll Top

KAJENNAS PRET KAJENAS PRET KAJĒNAS PRET KAIJĒNAS PIPARI

1

Vai pikanto, aso dienvidzemju garšvielu sauksim par Kajennas, Kajenas, Kajēnas vai Kaijēnas pipariem?

Saldi smaržojošie, bet ugunīgi asie pipari savu nosaukumu ieguvuši, pateicoties to dzimtenei – pilsētai Franču Gviānā, kas atrodas Atlantijas okeāna piekrastē, Dienvidamerikas austrumos. Pilsētas oriģinālais nosaukums „Cayenne” latviešu valodā tulkots kā Kajenna. Tādēļ arī pareizais asās garšvielas nosaukums latviešu valodā ir Kajennas pipari.

Kajennas pipari ir zema, daudzgadīga krūma auglīši, kas ir tuvi radinieki paprikai, čili un citiem pipariem. Kajennas piparu pākstis vispirms izkaltē un pēc tam samaļ pulverī. Šo piparu krāsa ir no spilgti oranžas līdz tumši sarkanai. Gadsimtiem ilgi dažādu tautu kultūrās Kajennas pipari izmantoti ne tikai kulinārijā, bet arī kā dziedniecisks augs.

Tātad pikantās, asās dienvidzemju garšvielas nosaukums ir Kajennas pipari.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Kajennas pipari" pret "Kajenas pipari" pret "Kajēnas pipari" pret "Kaijēnas pipari"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.