Scroll Top

KAPA PRET KAPE

1

Vai kurpēm ir kapa vai kape?

Latviešu valodā pastāv vārds „kapa” – kapa ir grieķu alfabēta burts, kādreiz par kapu dēvēta gan svara, gan skaita mērvienība, un izloksnēs tā saukts gultas pārklājs no kokvilnas auduma.

Savukārt apavu cietā daļa, kas ietver kājas papēdi, ir kape. Vārds aizgūts no vācu valodas vārda „Kappe” un latviešu valodā rakstāms nevis ar galotni „-a”, bet ar galotni „-e”: kape.

Tātad kurpēm ir kape.

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.