Scroll Top

KĀPNES VAI TREPES

1

Otrajā stāvā var uzkāpt pa trepēm vai pa kāpnēm?

Mūsdienu latviešu valodas vārdnīcā abiem minētajiem šķirkļiem dotas divas nozīmes. 1. Trepes/kāpnes kā iebūve celtnē, kas sastāv no pakāpieniem (parasti satiksmei starp stāviem), vairāku pakāpienu kopums; dzīvokļu kopums, kuriem ieeja atrodas vienā kāpņu telpā; 2. Kāpšanai paredzēts pārvietojams rīks, kas parasti sastāv no pamatnei piestiprinātiem šķērskokiem, pakāpieniem.

Vārds “trepes” vārdnīcā uzrādīts kā lietojams sarunvalodā.

Tātad teiksim: Otrajā stāvā var uzkāpt pa kāpnēm.
Latviešu valodas padoms, "kāpnes" pret "trepes"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.