Scroll Top

KINOJA PRET KVINOJA

1

Vai gatavosim kinojas vai kvinojas salātus?

Vārds „kinoja” cēlies no kečvu valodas vārda „kinwa” vai „kinuwa”. Angļu valodā šī auga nosaukums rakstāms „quinoa”. Iespējams, latviešu valodā skaņu kopa „qui” vārda sākumā reizēm atveidota kā „kvi”, un to mēdz dēvēt par kvinoju. Tomēr arī „Latviešu valodas pareizrakstība un pareizrunas vārdnīcā” norādīts, ka šis balandu dzimtas augs latviešu valodā saucams par kinoju.

Tātad gatavosim kinojas salātus, kinoju ar sieru utt.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Kinoja" pret "Kvinoja"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.