Scroll Top

KOLOFONIJS VAI KALIFONIJS VAI KALIFORNIJS

1

Dejotāji pirms koncerta apavus ierīvēja ar kolofoniju, lai dejojot neslīd. Vai – ar kalifoniju? Varbūt – kaliforniju?

Kolofonijs ir dzeltenīgi sarkana vai brūna, trausla stiklveida viela, kas paliek pēc terpentīna iztvaicēšanas no skuju koku sveķvielām.

Vārds cēlies no latīņu ‘colophonia’, kam pamatā grieķu Kolophōnia (rhētinē) ‘Kolofonijas sveķi’ (pēc grieķu pilsētas Kolofānas nosaukuma). Savukārt kalifornijs ir  radioaktīvs metāls, kas brīvā dabā nav sastopams. Vārds cēlies vietvārda ‘Kalifornija’ (ASV), kur tas pirmo reizi mākslīgi iegūts.

Dejotāju apavus no slīdēšanas neglābs radioaktīvs ķīmiskais elements, taču dzeltenīgā stiklveida viela ar īpatnējo smaržu gan ir labi zināma katram, kas pirms deju koncerta rūpējas par savu sniegumu “no galvas līdz kājām”.

Tātad teiksim: Dejotāji pirms koncerta apavus ierīvēja ar kolofoniju, lai dejojot neslīd.
Latviešu valodas padoms: "Kolofonijs" pret "Kalifonijs" pret "Kalifornijs"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.