Scroll Top

KOMANDANTS VAI KOMENDANTS

1

Sliežu ielas kopmītnēs, kā runā, varen kašķīgs komandants esot… Bet varbūt kašķīgs komendants?

Vārdam ‘komandants’ (no franču valodas vārda ‘commandant’) vīriešu dzimtē ir četras nozīmes (saskaņā ar vārdnīcu šķirkļiem), trīs no tām ir saistītas ar militāro jomu, šis vārds ietilpst arī stabilā vārdu savienojumā ‘komandanta stunda’ (noteikts diennakts laiks (parasti karastāvoklī), kad civiliedzīvotāji drīkst uzturēties ielās tikai ar īpašu atļauju). Vārda ceturtā nozīme – pārvaldnieks celtnē, kas pieder mācību vai sabiedriskai iestādei. Lai vieglāk atcerētos, kā pareizi rakstīt un izrunāt šo vārdu, Skrivanek iesaka pantiņu: komandants komandē parādi kopmītnē.

Tātad teiksim: Sliežu ielas kopmītnēs, kā runā, varen kašķīgs komandants esot…
Skrivanek latviešu valodas padoms "Komandants" vai "Komendants"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.