Scroll Top

NOTEIKTS LABĀKAIS JAUNAIS TULKOTĀJS 2022

2022. gada 22. aprīlī noslēdzās ikgadējais konkurss Latvijas studentiem Labākais jaunais tulkotājs, par kura uzvarētāju kļuva Latvijas Universitātes studente Marianna Zvaigzne. Par godalgotās otrās vietas ieguvēju jau otro gadu pēc kārtas kļuva Ventspils Augstskolas audzēknis Andrejs Štrāls. Tāpat trešās vietas apbalvojums šogad dodas uz Ventspili – to ir godam pelnījusi Ventspils Augstskolas studente Nikola Baranova.

Arī šogad konkurss noritēja attālināti un konkursa finālā studentiem bija iespēja izjust īsta tulkošanas profesionāļa ikdienu, izmantojot kvalitatīvo datorizēto tulkošanas rīku Memsource. Veiksmīgi tiekot galā ar konkursa pirmās kārtas uzdevumu, 12 prasmīgākie jaunie speciālisti bija izvirzījušies konkursa finālā, kurā tulkoja tekstus latviešu valodā no angļu vai vācu valodas.

Pasākums norisinājās jau četrpadsmito gadu, un tas notika ciešā sadarbībā ar desmit Latvijas augstskolām – Baltijas Starptautisko akadēmiju, Biznesa augstskolu Turība, Daugavpils Universitāti, Latvijas Kultūras akadēmiju, Latvijas Universitāti, Liepājas Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Rīgas Stradiņa universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Ventspils Augstskolu.

Konkursa Labākais jaunais tulkotājs uzvarētāja balvā saņēma planšetdatoru Samsung Galaxy Tab A8 64GB 4G. Otrās vietas ieguvējs saņema Skrivanek Baltic direktora Vasilija Ragačeviča naudas balvu 200 EUR apmērā. Tāpat trīs labākie jaunie tulkotāji ieguva balvas no grāmatnīcas Jānis Roze.

Konkursa "Labākais jaunais tulkotājs 2022" sadarbības partneru logo