Scroll Top

PLANŠEŠU PRET PLANŠETU

1

Vai teiksim: planšešu remonts vai planšetu remonts?

5. deklinācijas lietvārdiem daudzskaitļa ģenitīvā (Kā?) ir raksturīga līdzskaņu mija, piemēram: „egle” – „egļu”, „krūze” – „krūžu”. Dažiem 5. deklinācijas lietvārdiem līdzskaņu mijas nav, piemēram: „bāze” – „bāzu”, „basketboliste” – „basketbolistu”, „šprote” – „šprotu”. Arī vārds „planšete” ir 5. deklinācijas lietvārds, kurā līdzskaņu mijas daudzskaitļa ģenitīvā nav: „planšete” – „planšetu”.

Tātad teiksim: planšetu remonts.
Skrivanek Baltic valodas padoms "planšetu" pret "planšešu"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.