KROKODILS PRET KROKODĪLIS PRET KROKODĪLS

1

Kā pareizi sauksim šo rāpuli?

Vārdā „krokodils” ir izskaņa „-ils”, proti, tajā lietojams īss patskanis „i” līdzīgi kā citos svešvārdos, piemēram, „koncils”, „vestibils”. Ja patskanis „i” ir savienojumā ar līdzskani „l” vienā zilbē, tas fonētiski pagarinās, tāpēc mēdzam kļūdīties, izskaņas „-ils” vietā rakstot izskaņu „-īls”. Šī vārda rakstībā tiek pieļauta vēl viena kļūda – galotnes „-s” vietā rakstīta galotne „-is”, iespējams, pēc līdzības ar citiem vārdiem ar izskaņu „-ilis”: „automobilis”, „ventilis”. Arī vārdu „automobilis” mēdz izrunāt ar garu patskani „i”, lai gan tas rakstāms ar īsu. Šis lielais rāpuļu klases dzīvnieks ir krokodils, nevis krokodīls vai krokodīlis.

Tātad skatīsimies raidījumus par cilvēkam tik bīstamajiem Nīlas krokodiliem un dosimies apraudzīt krokodilus Rīgas zoodārza tropu mājā.

Skrivanek Baltic valodas padoms "Krokodils" pret "Krokodīlis" pret "Krokodīls"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu.

  Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

  KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

  Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

  MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

  Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

  VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

  Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

  AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

  Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.

  Noskaidro cenu vai uzdod jautājumu

   (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)


   X