Scroll Top

LAIKUS PRET LAICĪGI

1

Vai darbus varam izdarīt laikus vai laicīgi?

Runājot par kaut ko, kas notiek pirms paredzētā laika, mēs lietojam apstākļa vārdu „laikus”: „laikus ieradāmies uz izrādi”, „laikus pārnācām mājās”. Šādā nozīmē kā sinonīms lietojams arī apstākļa vārds „laicīgi”: „laicīgi ieradāmies uz izrādi”, „laicīgi pārnācām mājās”. Īpašības vārds „laicīgs” nozīmē tādu, kas nav saistīts ar reliģiju, baznīcu, kā arī garīgām vērtībām, piemēram, „laicīgā mūzika”, „laicīgā manta”. Domājams, tieši īpašības vārda nozīmju dēļ reizumis ir iebildumi pret „laikus” un „laicīgi” sinonīmo lietojumu, tomēr tiem nav pamata.

Tātad darbus varam padarīt gan laikus, gan laicīgi.
Skrivanek Baltic valodas padoms "Laikus" pret "Laicīgi"

LEJUPIELĀDĒ 100 LATVIEŠU VALODAS PADOMUS

Esam apkopojuši 100 latviešu valodas padomus īpašā grāmatā, kuru piedāvājam jums lejupielādēt bez maksas. Lai to saņemtu, lūdzam aizpildīt zemāk norādīto pieteikuma formu Skrivanek Baltic ikmēneša jaunumiem.

 
Skrivanek Latviešu valodas padomu grāmata

KVALITATĪVI RAKSTISKIE TULKOJUMI 110+ VALODĀS

Piedāvājam kvalitatīvus rakstiskos tulkojumus nepieciešamajā valodu kombinācijā, garantējot konfidencialitāti un noteikto termiņu ievērošanu.

MUTISKIE TULKOJUMI 40+ VALODĀS

Nodrošinām visa veida mutiskās tulkošanas pakalpojumus vairāk nekā 40 valodās un dažādās to kombinācijās.

VALODU KURSI SIRDIJ UN KARJERAI

Piedāvājam praktiskas valodu mācības uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem, kā arī privātpersonām ar dažādiem valodas zināšanu līmeņiem.

AIZRAUJOŠAS NOMETNES BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Mācību centra rīkotās nometnes ir lielisks veids, kā pavadīt skolas brīvlaiku visos gadalaikos, iegūstot jaunus draugus un praktiskas svešvalodu zināšanas.